Заробітна плата в Україні за регіонами та видами економічної зайнятості 2013р

Заробітна плата за видами економічної зайнятості та географією має суттєві відмінності, які формуються в основному ринковими чинниками. Разом з тим, значна чаcтина громадян нашої країни працюючи в державному секторі, виробничих організаціях державної форми власності, управлінських органах, бюджетних організаціях сфери послуг – отримують винагороду за працю згідно ряду нормативних документів, що регулюють нарахування.

Отримані кошти в якості оплати праці є основним джерелом для задоволення власних потреб працівників та їхніх сімей, адже даний вид доходів у переважної більшості громадян нашої країни є основним. Також вагома частка, згідно інформації Держкомстату належить соціальній допомозі, змішаному доходу та прибутку від власності.

Наступна інтерактивна діаграма відображає обсяги отримання заробітної плати за двома десятками основних видів зайнятості.


Середя заробітна плата за видами економічної зайнятості у серпні 2013

Найвища оплата праці в авіації – 11020 грн., найнижча у працівників пошти – 1956 грн, а середній показник по країні станом на серпень 2013 року становить 3304 грн. Працівники сфери освіти та охорони здоров’я в середньому отримують відчутно менше, по 2542 та 2433 грн. відповідно, а залучені до державної служби та оборони мають вищу оплату, ніж середній показник по країні – 4183 грн.. Відчутно вищі заробітні плати отримують працівники, що зайняті у сфері фінансів та страховій діяльності – 6295 грн., трійку лідерів за рівнем оплати праці замикають спеціалісти інформаційної та телекомунікаційної сфери, з середньою заробітної платою в розмірі – 4653 грн.

Географія оплати праці свідчить про вищі показники в столиці та східних областях країни, дана особливість зумовлена рівнем розвитку ділової активності, розміщенням капіталу та виробництва.


Географія середньої заробітної плати у серпні 2013

Максимальні на мінімальні показники середньої заробітної плати серед областей України різняться більш ніж в двічі, у м.Києві – 5035 грн., а в Тернопільській області – 2404 грн. До трійки лідерів, окрім столиці, також належать Донецька та Луганська області, з середньою заробітною платою в розмірі 3820 та 3406 грн відповідно.