Географія податку на нерухомість - інтерактивна карта України

Відповідно до нового Закону про бюджет, платники податків у 2015 році отримали ряд нових податків, за рахунок яких уряд намагатиметься наповнити дефіцитні бюджети різних рівнів. Серед основних податкових нововведень : податок на спадок, податок на купівлю валюти, податок на автомобілі, підвищення податку на зарплатню та пенсії, а також податок на нерухомість.

В даній публікації ми розглянемо впровадження податку на нерухомість серед обласних центрів, адже ВР України прийнявши новий бюджетний кодекс делегувала збір даного податку органам місцевого самоврядування.

Усі власники квартир та будинків, згідно з новими бюджетними ініціативам, повинні сплачувати податок на нерухомість. До 2015 року, його нараховували лише на квартири від 120 кв.м та будинки від 250 кв.м. Ставка податку становитиме до 2% від мінімальної зарплати (1218 грн.) за 1 кв.м., а сплачувати його доведеться один раз на рік. Разом з тим, закон передбачає пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб, для квартир менше 60 кв.м, а будинків - до 120 кв.м. У разі одночасного перебування у власності платника податків різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.

До сплати податку на нерухомість підлягає та площа, яка більша ніж встановлена Законом про бюджет на 2015 рік. Тобто з квартири площею 75 кв.м., оподаткування поширюватиметься на 15 кв.м. Також обсяг та рівень оподаткування залежатиме від територіально-адміністративної одиниці, де знаходитиметься об’єкт нерухомості, адже її місцева рада, згідно Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", встановлює ставку податку та площу, з якої податок не стягуватиметься.

Географія податку на житлову нерухомість серед обласних центрів України

В різних обласних центрах ставка податку різниться від 0,5% мінімальної зарплати, тобто 6.09 грн./м.кв., до 2% мінімальної зарплати, тобто до 24.36 грн./м.кв. Найбільші ставки податку на житлову нерухомість у м.Житомир, м.Харків, м.Луцьк та м. Вінниця – по 24.36 грн./м.кв., найменші у м.Рівне, м.Кіровоград, м.Запоріжжя та найбільшому місті Київської області Білій Церкві - по 6.09 грн./м.кв.

Також місцеві ради прийняли рішення про гранично можливі площі, які не підлягають оподаткуванню. Найменші площі на квартири та будинки, які не оподатковуватимуться, затвердили м.Київ, м.Житомир та м.Вінниця – по 60 та 120 відповідно м.кв. Найбільші площі, які не оподатковуватимуться затвердили 11 міських рад, серед яких: М.Ужгород, м.Запоріжжя, м.Миколаїв, м.Одеса, м.Херсон, м.Хмельницький, м.Черкаси, м.Чернівці, м.Чернігів.

За порівнянням величини ставки податку та площі житла, на яку вона не поширюється, найкращі умови створили для власників житла, місцеві ради м.Запоріжжя, м.Рівне та м.Кіровоград, а найгірші – м.Житомир та м.Вінниця.

Дана публікація постійно доповнюватиметься новими рішеннями місцевих рад обласного та районного значення. Додавайте коментарі про рішення міських рад, а ми доповнюватимемо інтерактивну карту новими містами.