Географія заборгованості з виплат Фонду соціального страхування у жовтні 2013 року

фонд

Соціальні виплати є вагомим джерелом надходжень для значної частини населення нашої країни, а існують категорії, для яких виплати даного роду являються єдиним джерелом існування. З поглибленням фінансової кризи найбільш не захищені статті бюджетних витрат зазнають недофінансування.

Протягом 2013 року спостерігається ряд негативних економічних процесів, як результат бюджет отримує значні недофінансування. При плануванні головного фінансового документу країни, урядовцями та законотворцями був закладений ріст ВВП на рівні 2,5-3,5%, а лише за офіційними даними за перше півріччя скорочення ВВП становить 1,1%, а бюджет недоотримує мільярди гривень.

Першими відчули фінансову скруту органи місцевого самоврядування, які маючи кошти на рахунках не мають змоги ними розпорядитися через затримки з Держказначейства, яскравим прикладом чого є припинення роботи мерії у м.Калуш. Наступними відсутність коштів відчують особи, які отримують виплати від Фонду соціального страхування та тимчасової втрати працездатності. Журнал ФОКУС дослідив обсяги заборгованості з соціальних виплат у 2013 році.


Географія заборгованості з виплат Фонду соціального страхування (жовтень 2013р.)


За матеріалами: ФОКУС

До основних видів виплат ФСС належать: лікарняні, виплати по догляду за дитиною, допомога по безробіттю, виплати на поховання, та ін. Ще 13 серпня 2013 року ФПУ зверталася з проханням до вищих посадових осіб держави розв’язати проблему заборгованості, яка складала на той час 450 млн.грн., схоже проблему не було вирішено, адже за інформацією члена комітету соціальної політики та праці ВРУ Людмили Денисової, обсяг заборгованості у вересні сягнув 950 млн.грн., 230 млн.грн. з яких – заборгованість по догляду за дитиною. Найбільші недофінансування зафіксовані у промислових регіонах та столиці, найменші у Волинській області.