Явка виборців у розрізі виборчих округів - Вибори Президента України 2014

Бажання громадян впливати на формування влади виступає одним з основних критеріїв розвитку свідомого суспільства. Основним інструментом впливу на політику в кожній демократичній країні є вибори. Цього року українці вибороли право на обрання нового глави держави. Позачергові вибори Президента України, які відбулися 25.05.2014 року, засвідчили високий інтерес громадян до волевиявлення. Понад 18 мільйонів громадян України взяли участь у голосуванні, на території України – 17 946 680, в закордонному виборчому окрузі – 72 817 виборців.

Традиційно найвищий рівень явки на вибори в Україні демонструють західні області, а особливо Прикарпаття. Найменший інтерес до минулих парламентських виборів був зафіксований в південних областях та Закарпатті (Зведені карти Вибори-2012).

На нинішніх президентських виборах, явка виборців була вищою, особливо це стосується західних областей. Краще пішли на вибори громадяни центральної України та столиці. Серед областей гірші показники явки показали лише Одеська, Запорізька та Харківська. Окремої уваги заслуговує Донбас, де вибори було зірвано терористами в 24 округах. В Луганській не відбулися вибори в 10 з 12 округів, а в Донецькій – в 14 з 22.

Серед виборчих округів найвища явка зафіксована у Львівський та Тернопільській областях, в 6 округах даних областей на виборчі дільниці прийшло понад 80 % громадян. Лідером за рівнем явки виборців в Україні є територіально виборчий округ № 122 – 82.35%, який включає Жовківський та Кам'янка-Бузький райони Львівської області. Львівщина також являється єдиною область, на вибори в якій прийшло понад 1 млн. виборців.

Найнижчий рівень явки зафіксований у виборчому окрузі №62 – 10.15%, який включає Амвросіївський, Новоазовський, Старобешівський, Тельманівський райони Донецької області.

Географія явки виборців у розрізі територіально виборчих округів
(Карта клікабельна - до ТВО прив’язані діаграми за результатами підтримки кандидатів на пост Президента України.)


Джерело: Інформаційно-аналітична система ЦВК "Вибори-2014"