Електоральні орієнтації українців у квітні 2014 року

Фото з сайту regionews.ua

Всеукраїнська громадська організація "Комітет виборців України" 23 квітня 2014 року презентувала результати загальноукраїнського соціологічного дослідження "Україна. Президентські вибори – 2014, квітень", проведене силами чотирьох соціологічних служб: Центром соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС», Київським міжнародним інститутом соціології, Соціологічною групою «Рейтинг» та Центром Разумкова. Опитування проводилося з 9 по 16квітня 2014 року.

Українці демонструють наразі дуже високий рівень електоральної активності, близько 85% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. При цьому, протилежної думки притримуються 11%.

Готовність брати участь у виборах Президента України

На президентських виборах, які відбудуться 25 травня цього року, Петра Порошенка готові підтримати 32,9% опитаних респондентів. Другу позицію посідає Ю.Тимошенко – 9,5%, а третю С.Тігіпко – 5,1%. Михайла Добкіна, в свою чергу, підтримують 4,2% виборців. За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 4%. За Анатолія Гриценка та Олега Ляшка, у квітні готові віддати свої голоси по 3,4% та 3,2% опитаних. Близько 22% виборців заявляють, що, на даний момент, не знають за кого віддати свій голос або не підуть на вибори. 9% готові проголосувати «проти всіх» кандидатів.

Рейтинги потенційних кандидатів на президентських виборах

Серед тих, хто має намір прийти на виборчі дільниці та визначився зі своїм вибором, перша п’ятірка президентських перегонів виглядала би наступним чином: П.Порошенко – 48,4%, друге місце посідає Ю.Тимошенко, яка отримала б 14% голосів, на третій сходинці знаходиться С.Тігіпко – 7,4%. М.Добкін та П.Симоненко, в такому випадку, отримали б 6% та 5,6% відповідно. За Олега Ляшка та Анатолія Гриценка, серед тих хто мають взяти участь у виборах, готова проголосувати вища частка осіб, ніж серед опитаних виборців загалом, по 4.6% та 5.0% виборців

Рейтинги потенційних кандидатів на президентських виборах серед тих, хто має намір прийняти участь у виборах та визначився з кандидатом

Найбільш ймовірним переможцем у президентських виборах респонденти вважають П.Порошенка – 38,7%. Перемогу Ю.Тимошенко прогнозують 8,6% опитаних, а С.Тігіпко – 2,5%. У перемогу М.Добкіна вірять всього 1,9% опитаних українців. Менше половини – 44,3%, від усіх опитаних, відмовились скласти свій прогноз стосовно того, хто стане наступним Президентом України.

Хто переможе на виборах і стане майбутнім Президентом України (незалежно від того кого із кандидатів підтримуєте)?

Таким чином, на даний час, впевнено можна сказати про участь у другому турі виборів П.Порошенка. Найбільш ймовірними кандидатами у другому турі разом з П.Порошенко можна вважати, перш за все, Ю.Тимошенко, а також С.Тігіпка та М.Добкіна. Тому, варіанти голосування у другому турі представлені серед наступних пар: Порошенко – Тимошенко, Порошенко – Тігіпко, Порошенко – Добкін.

За кого Ви проголосуєте, якщо у другому турi президентських виборiв залишаться кандидатури…