ТОП-10 політиків за приростом читачів на Facebook (перше півріччя 2015 року)

Соціальні мережі нарощують все більший вплив на формування громадської думки в інформаційному просторі. Цей незворотній процес прекрасно розуміють українські політики та громадські діячі.

ЛІГАБізнесІнформ провела моніторинг за числом підписників українських політиків протягом першого півріччя цього року. І хоча динаміка за даним критерієм не відображає реального стану популярності, та певна коляреція показників числа підписників та популярності, беззаперечно прослідковується.

Основною причиною зростання активності державних діячів в соціальних мережах є швидке донесення інформації до своїх читачів, створення інформаційних приводів та повідомлення ЗМІ, які в свою чергу поширюють інформацію на власних ресурсах.

Не зважаючи на те, що найбільш популярною соціальною мережею в Україні лишається російська «В Контакте», українські політики надають перевагу Facebook.

До десяти українських політиків, офіційні сторінки яких за перше півріччя зазнали найбільшого абсолютного приросту, в порядку спадання належать:

П.І.Б. Посада
1 Михайло Саакашвілі Голова Одеської ОДА
2 Петро Порошенко Президент України
3 Арсен Аваков міністр МВС України
4 Антон Геращенко народний депутат (фракція Народний Фронт, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, радник міністра МВС України)
5 Семен Семенченко народний депутат (фракція Самопоміч, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони)
6 Борис Філатов народний депутат (позафракційний, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя)
7 Дмитро Ярош народний депутат (позафракційний, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони)
8 Арсеній Яценюк прем’єр-міністр України
9 Борислав Береза народний депутат (позафракційний, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції)
10 Володимир Парасюк народний депутат (позафракційний, член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції)

Динаміка приросту читачів на Facebook серед українських політиків

Беззаперечним лідером за абсолютним (146.7 тис.) та відносним (33.61%) ростом підписників є Михайло Саакашвілі, хоча відповідно до звіту аналітичної групи Socialbakers, число українських підписників серед 583 тисяч становить близько 117 тисяч. Причиною такого зростання популярності політика є призначення його головою Одеської ОДА, активну участь в політичному житті країни, висвітлення дієвих кроків у боротьбі з корупцією різки висловлювання на адресу керівників відомств, в діяльності яких політик виявив корупційну складову.

Інформаційні повідомлення Президента України користуються значною популярністю в соціальної мережі Facebook, як наслідок число підписників сторінки глави держави продемонструвало найбільший абсолютний приріст (57.5 тис.) серед політиків-українців. За критерієм відносного приросту, популярність сторінок Антона Геращенка (30.05%) та Дмитра Яроша (20.76%) випередили «президентську динаміку» (18.55%).

Аналізуючи популярність за числом підписників серед найбільш динамічних офіційних сторінок політиків, варто відмітити значний вплив силового блоку, адже 7 з 10 політиків мають безпосереднє відношення до нього. За темпами зростання числа читачів найменш динамічною є сторінка Арсенія Яценюка, що в свою чергу пов’язано із значним числом читачів (338 тис.) та відсутністю очікуваних змін в економічному секторі.