Основне про реформи у ЗМІ за 28 липня 2015 року

Український кризовий медіа центр постійно проводить моніторинг ЗМІ на предмет висловлювань політиків та державних діячів, щодо перебігу та реалізації реформ в Україні. Наводимо стислий звіт, про позиції українських та закордонних державних діячів щодо здійснення реформ за напрямками.

28 липня загальна кількість згадок реформ в засобах масової інформації становила 175 повідомлень.

Згадки реформ нейтрально-позитивного характеру склали 93% від загальної кількості. Частка негативу стосовно реформ склала 7%. За загальною кількістю згадок і кількістю згадок в нейтрально-позитивному полі лідирує макроекономічна стабілізація та реформа правоохоронної системи. Зокрема, резонанс в ЗМІ викликала новина про те, що в МВФ підтвердили, що готові надати Україні черговий транш макрофінансової допомоги та презентація нової патрульної поліції в Луцьку.

Лідерами за кількість негативу, представленого в ЗМІ, стали – податкова реформа, загальна концепція реформування, децентралізація та конституційна реформа.

1. Реформи у розрізі тональності згадування

Макроекономічна стабілізація

Розповсюдження в ЗМІ набула новина, що Міжнародний валютний фонд підтвердив намір Ради директорів прийняти рішення по виділенню Україні чергового кредитного траншу в рамках програми EFF до 31 липня поточного року.

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що Мінфін планує завершити реструктуризацію зовнішніх комерційних зобов’язань, до вересня представити своє бачення податкової реформи, підготувати проект державного бюджету на 2016 рік і ввести ІТ платформу «Прозорий бюджет». Міністр фінансів Наталія Яресько також заявила, що в листопаді поточного року Міністерство фінансів України має намір провести розміщення єврооблігацій для залучення 1 млрд дол.

Реформа правоохоронної системи

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк презентували нову патрульну поліцію у Луцьку. Яценюк повідомив, що набір до нової патрульної поліції в Луцьку розпочинається наступного тижня і завершиться в кінці серпня. Також було повідомлено, що Київська поліція почала евакуйовувати неправильно припарковані автомобілі. Директор Інституту соціально-політичного проектування “Діалог” Андрій Міселюк зазначив, що звільнення Генеральним прокурором Віктором Шокіним свого першого заступника Володимира Гузиря свідчить про готовність ГПУ продовжувати реформування і поступове оновлення правоохоронної структури.

2. Медіаактивність політиків у розрізі реформ

Децентралізація та конституційна реформа

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що західні емісари, зокрема Вікторія Нуланд, які були присутні в залі засідань Верховної Ради при розгляді парламентаріями проекту змін до Конституції, не тиснули ні на кого для того, щоб голосування набрало достатню кількість голосів. Громадський рух “Український вибір” прокоментував заяву Голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгія Туки стосовно того, що не потрібно проводити вибори в Луганській області.

Загальна концепція реформування

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт та посол ЄС в Україні Ян Томбінський високо оцінили дії української влади, яка проводять реформи.

Антикорупційна реформа

Було повідомлено, що призначений першим заступником глави Генпрокуратури замість Володимира Гузиря Юрій Севрук підпадає під закон про люстрацію. Народний депутат Єгор Соболєв в соціальній мережі Facebook прокоментував поризначення Юрія Севрука. Соболєв зазначив, що Севрук очолював головне управління нагляду у кримінальному провадженні Генпрокуратури, тобто саме він наглядав за симбіозом саботажу і бєспрєдєлу, за допомогою якого ГПУ далі зберігає високий статус центру дахування корупції. Директор НАБу Артем Ситник заявив,що Національне антикорупційне бюро почало тестування кандидатів на посаду детектива НАБУ на загальні здібності.

Реформа державного управління

Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків заявив, що Європейський союз може виділити додатково до 75 млн євро на підтримку реформи державної служби, якщо український уряд і парламент вчасно приймуть відповідні документи. В той час, міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко заявила, що говорити про підвищення заробітних плат державним службовцям у 2015-2016 роках поки передчасно та закликала розглянути в другому читанні закон про державну службу.

3. Кількісно-якісні показники згадок про реформи у топ-медіа

Реформа фінансового сектору

Було повідомлено, що Національний банк України спростив умови входу на український ринок міжнародних платіжних систем.

Адміністративна реформа

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відкрив Центр надання адміністративних послуг у Луцьку.

Податкова реформа

Президент Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою 16 липня закон про врегулювання проблемних питань ПДВ-рахунків та відстрочення штрафів за ними до 1 жовтня 2015. Також президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко заявив, що податкова реформа в Україні відсутня. Рубаненко зазначає, що Мінфін не чує ключові посили бізнесу, а Верховна Рада не голосує за спільно розроблені та обговорені законопроекти.