Окремі види злочинів: Умисні вбивства (та замах)

Інформаційно-аналітичний центр Info-Light на засадах партнерства і суспільної зацікавленості розвинув проект zloch.in.ua зі створення візуальної карти злочинності по Україні, який переміг на хакатоні SocialBoost. Відтепер відкриті дані МВС України за два попередні роки відображені в інтерактивних картах, які наочно демонструють регіональний розподіл структури, насиченості злочинності та рівня розкриття злочинів. Крім того дані карти дозволяють простежити відмінності в розрізі областей України з огляду на абсолютні та відносні показники скоєних правопорушень та їхню важкість.

В попередніх публікаціях нами було розглянуто окремі види злочинів за категоріями загальних показників, зґвалтувань та хабарництва, сьогодні розглянемо географію злочинності за категоріями вбивства та замаху. Останнім часом у новинах ЗМІ почастішали повідомлення про здійснення резонансних вбивств посадовців, останнє серед яких – вбивство мера м.Євпаторія 27 липня. Протягом останніх чотирьох років це 5 випадок неприродної сперті мерів міст АР Крим та другий за поточний рік, перший з яких був здійснений 26 лютого у місті Сімеїз.

За офіційними даними МВС у 2011 році в нашій країні було здійснено 2267 вбивств, а у 2012 їхнє число зменшилося на 7,4% та становило 2100. У минулому році найбільше абсолютне число злочинів даної категорії було зафіксовано в Харківській області – 201, а найменше у Волинській – 16, відносні показники з розрахунку на 100 000 населення найнижчі у Волинській – 1.5, Івано-Франківській – 1.5 та Тернопільській областях – 1.9, а найвищі у Харківській – 7.3, м.Севастополь – 7.1 та Донецькій – 6.7. Найгірша динаміка за попередні два роки((2012 - до 20.11.) була зафіксована у Рівненській області +55.0% (з 20 до 31), а найкраща у Волинській -56.8% (з 37 до 16).

Географія злочинності за категоріями вбивство та замах виражає більшу їхню поширеність у східних та південних областях, ніж в західних та центральних, винятком серед яких є Київська та Кіровоградська, з відносними показниками 6.6 та 6.2 на 100 000 населення.


Вкажіть рік: Вкажіть характеристику:


За матеріалами Міністерства внутрішніх справ України
Карти за 2012 рік побудовані за даними станом на 20 листопада.