Окремі види злочинів: Хабарництво, зловживання владою, розтрата майна

Інформаційно-аналітичний центр Info-Light на засадах партнерства і суспільної зацікавленості розвинув проектzloch.in.ua зі створення візуальної карти злочинності по Україні, який переміг на хакатоні SocialBoost. Відтепер відкриті дані МВС України за два попередні роки відображені в інтерактивних картах, які наочно демонструють регіональний розподіл структури, насиченості злочинності та рівня розкриття злочинів. Крім того дані карти дозволяють простежити відмінності в розрізі областей України з огляду на абсолютні та відносні показники скоєних правопорушень та їхню важкість.

В попередній публікації нами було розглянуто рівень злочинності в Україні в розрізі областей за 2011-2012 роки, серед категорій здійснених злочинів, особливо важких злочинів та рівня їхнього розкриття за абсолютними та відносними показниками. В даній публікаціями розглянемо показники за аналогічний період серед категорій хабарництва, зловживання владою та розтрати майна, злочинів у сфері господарської та службової діяльності, які зображені на десяти інтерактивних картах, що розміщені нижче. За офіційними даними рівень загальний рівень злочинності за розглянутими категоріями знизився у 2012 в порівнянні з 2011 роком.


Вкажіть рік: Вкажіть характеристику:


За матеріалами Міністерства внутрішніх справ України
Карти за 2012 рік побудовані за даними станом на 20 листопада.

Найбільш криміногенні регіони за рівнем хабарництва з розрахунку на 100 тис. осіб у 2012 році стали Чернівецька та Тернопільська області, м.Севастополь з показниками відповідно 12.7, 7.7 та 7.8 злочинів. Найменший рівень хабарництва зафіксовано у Рівненській – 1.1, Чернігівський – 1.5 та Київській – 1.6 областях.

За рівнем привласнення, розтрати майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем лідируючи позиції займає Луганська область з показником – 36.0, Тернопільська – 19.3 та Київська області – 15.5, найнижчий рівень злочинності за даним показником у Житомирській, Рівненській та Хмельницькій областях з показниками 5.8, 6.4 та 6.7 злочинів на 100 тис. населення.

Злочини у сфері господарської діяльності найбільш поширені у Чернігівській – 32.6, Львівській – 23.8 та Житомирській – 22.0 областях, а найменш у Хмельницькій – 4.1 , Київській – 6.3 та Закарпатській – 6.4 злочинів на 100 тис. населення. Щодо сфери службової діяльності то лідерство в даній категорії належить іншим регіонам, серед яких Чернівецька та Луганська з показниками 41.5 та 31.5 відповідно, а найменше поширені дані злочини на Рівненщині, де зафіксовано показник 9.5.

Інша вагома категорія – зловживання владою та службовим становищем виражає беззаперечне лідерство Луганщини з показником 14.0, за якою слідують Дніпропетровська та Кіровоградська області в яких зафіксований більш ніж вдвічі нижчий рівень – 6.7, а найменше зловживають владою та службовим становищем на Чернігівщині – 1.0, Хмельниччині – 1.2 та Рівненщині – 1.5 злочинів на 100 тис. населення.

Географія злочинності за розглянутими категоріями не має чіткої прив’язки до частин країни, скоріш до певних регіонів, де найвищі рівні найчастіше зафіксовані на Луганщині, а найнижчі Рівненщині. Також варто відмітити те що Чернівецька область сильно випадає за показниками з традиційно законослухняних західних областей, а в м.Севастополь та АР Крим рівень злочинності суттєво нижчий в порівнянні з лідерством за загальними показниками рівня злочинності.