Показники злочинності в розрізі областей України за 2011-2012 роки

Інформаційно-аналітичний центр Info-Light на засадах партнерства і суспільної зацікавленості розвинув проект zloch.in.ua зі створення візуальної карти злочинності по Україні, який переміг на хакатоні SocialBoost. Відтепер відкриті дані МВС України за два попередні роки відображені в інтерактивних картах, які наочно демонструють регіональний розподіл структури, насиченості злочинності та рівня розкриття злочинів. Крім того дані карти дозволяють простежити відмінності в розрізі областей України з огляду на абсолютні та відносні показники скоєних правопорушень та їхню важкість.

На десяти інтерактивних картах, що розташовані нижче зображені показники злочинності в абсолютних числах та відносних показниках за категоріями зареєстрованих, особливо тяжких, розкритих та не розкритих злочинів, їхньої питомої ваги у 2011 та 2012 роках. Найбільш криміногенні регіони у 2012 році були м.Севастополь , АР Крим з показниками по 16.9, Запорізька область – 14.1, найменш криміногенними Івано-Франківська – 3.6 та Тернопільська – 4 області з розрахунку на 1000 населення. В 2011 році показник в АР Крим був ще більшим становлячи 17.9 зареєстрованих злочинів на 1 особу. Щодо особливо тяжких злочинів та найбільша їхня частка зафіксована у тій же АР Крим – 6.8, найменше традиційно на Івано-Франківщині – 1.3 на 1000 осіб.

Інша вагома характеристика – розкриття злочинів відтворює картину, яка склалася з лідерством у їхньому здійсненні, тут найвищі рівні розкриття злочинності в Івано-Франківській та Чернівецькій областях, 80,6% та 79,9% відповідно, а найнижчі в АР Крим – 40,5%, м.Київ – 40,2% та м.Севастополь – 40,1%. Показники питомої ваги розкритих тяжких злочинів до зареєстрованих знову свідчить про Івано-Франківської області у розкритті – 98,9% та найнижчий рівень розкриття у АР Крим з показником 39,3%.

З розглянутих показників випливає висновок, що у південних та індустріальних регіонах найвищий рівень злочинності, найнижчий у західних областях країни, а рівень розкриття – навпаки, найвищий на Заході, а найнижчий на півдні та столиці.Вкажіть рік: Вкажіть характеристику:


За матеріалами Міністерства внутрішніх справ України
Карти за 2012 рік побудовані за даними станом на 20 листопада.