Хронологія та географія військової агресії РФ в Україні

окупація

Після формування у Верховній Раді України нової демократичної більшості, відходу від влади Партії регіонів та екс-президента В.Януковича, в східних та південних областях України активізували діяльність проросійські сили. Метою сепаратиських організацій стала федералізація та подальше відокремлення окремих регіонів зі складу України, яка є унітарною державою, що в свою чергу за нормами українського законодавства не передбачає федеративних утворень. В планах антиукраїнських сил було утримання контролю над південно-східними областями, та переважна більшість населення цього регіону висловилася за цілісність України.

Протягом останніх тижнів були зафіксовані спроби встановлення російських триколорів над державними установами східних областей України, серед яких Луганська та Харківська. Головними виконавцями захоплень державних будівель були проросійські організації, «кубанські козаки» та громадяни РФ, які прибули на територію України для активізації заворушень.

У всіх областях України новим виконавчим органам влади та місцевому населенню вдається дійти порозуміння, окрім АР Крим та міста державного значення Севастополя. Місцева влада даної частини України, яка практично на 90% складається з членів Партії регіонів та КПУ, не визнала формування нової більшості та уряду. Як результат, за участі невідомих озброєних осіб 27.02.2014р. було захоплено приміщення Верховної Ради Криму, піднято російський триколор та в незаконний спосіб проголошено новим прем’єр-міністром Криму лідера партії «Русское единство» Сергія Аксьонова, що був активно підтриманий з боку керівництва РФ.

В день призначення референдуму захопленою ВР Криму (27.02.2014р.), було зафіксовано рух військової техніки в напрямку м.Сімферополь, що належить Чорноморському флоту РФ, а також захоплено військовий аеродром «Бельбек», в якому брали участь понад 300 військових без розпізнавальних знаків. Наступного дня на прикордонній заставі у м.Керч зафіксований активний рух військових гелікоптерів РФ, встановлення блок-постів на трасах державного значення у м.Армянськ та с.Чонгар Херсонської області. В сепаратиських діях, захопленнях адміністративних будівель та блокуванні українських військових об’єктів приймають активну участь так звані загони «кримської самооборони», до складу яких входять функціонери проросійських організацій, громадяни РФ, що видають себе за «кубанських козаків».


Хронологія та географія вторгнення військ РФ на територію України, АР Крим (26.02 - 13.03.2014)


В даній інтерактивній карті реалізована функція хронології розміщення окупаційних військ (фільтр за датами знизу легенди умовних знаків).


Протягом військової агресії РФ на території України з 27.02.2014р. в АР Крим та м.Севастополь, було заблоковано роботу основних військових, прикордонних та комунікативних об’єктів України, деякі були піддані захопленню та знищенню техніки. Серед основних об’єктів блокування: прикордонні застави, військові управління, військові частини, аеропорти, аеродроми, морські порти, дороги та сполучення, державні установи, стратегічні підприємства та приміщення ЗМІ

За даними українських військових на території Кримського півострову на даний час знаходиться понад 18 тисяч російських військовослужбовців, а прикордонники нарахували близько 30 тисяч. Військові без розпізнавальних знаків разом з «самообороною Криму» 08.03.2014р. втретє не пустили військових спостерігачів місії ОБСЄ на територію АР Крим. Міністр оборони РФ заявив про те, що на території України в Криму немає російських збройних сил поза межами дислокації ЧФ РФ, а російське керівництво не знає хто не пускає спостерігачів на півострів.

Провідні міжнародні організації, серед яких найвпливовіша ООН, країни великої сімки засудили розміщення та дії військ РФ на території України. Китай та країни Митного союзу підтримали цілісність України, лише офіційна Куба та Сирія підтримали дії РФ.