Географія поширення світових мереж швидкого харчування (McDonalds, Subway, Pizza Hut, Starbucks, KFC)

Видання The Economis дослідило поширення мереж швидкого харчування у 110 країн світу. В результаті проведеного дослідження було встановлено першість серед мереж швидкого харчування за кількістю закладів.

McDonald's відкрив свій перший ресторан у місті Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія в 1948 році. У 2013 році мережа швидкого харчування вже налічувала понад 35 тисяч ресторанів у 107 країнах світу, а обсяг продажів перевищив 89 млрд. дол. Для порівняння бюджет України у 2013 році становив 442742,9 млн. гривень, що в перерахунку за курсом долара – майже 55 млрд.дол. За підсумками минулого року McDonald's займає панівне становище в переважній більшості країн Європи.

Вісім українських «McDonald's» увійшли в топ-100 найбільш відвідуваних закладів мережі за підсумками 2012 року, а McDonald's, розташований у місті Києві на Вокзальній площі, два роки посідав друге місце серед понад 34 тис. закладів у всьому світі.

Мережа KFC, яка відома смаженою курятиною переважає в Китаї та більшій частині Азії, також Африці. Її материнська компанія, Yum Brands, стрімко розширюється в піднебесній, а кількість закладів KFC протягом останніх п'яти років у Китаї збільшилася на 59%, перевершивши показники у США.

Лідер серед мереж швидкого харчування, компанія Subway, яка заснована в 1965 році, має понад 43 тисяч ресторанів у 108 країнах світу. В 2010 році їй вдалося випередити постійного лідера McDonald's за числом ресторанів у світі. В даний час Subway є лідером в Індії, Росії, Північній та Південній Америці, Австралії, а також у США. Компанія Subway мала на меті відкрити свої 4 ресторани у східних областях України в 2014 році, та відкриття не відбулося.

Мережа Pizza Hut утримує лідируючі позиції у восьми країнах світу, серед яких Бельгія та Саудівська Аравія. Starbucks у чотирьох, серед яких Греція та Південна Корея.

Наша інтерактивна карта показує першість серед країн світу, за поширенням мереж швидкого харчування серед п'яти найбільш розвинених компаній цього сигменту.

Географія поширення мереж швидкого харчування за першістю серед країн світу

Лікарі не радять часто зловживати швидким харчуванням. Фаст фуд протипоказаний особам, що страждають серцевими захворюваннями, алергією, ожирінням, діабетом або ж мають проблеми з шлунком та нирками.