Явка виборців за ходом голосування - День виборів

Ось і відбулися чергові парламентські вибори. Сьогодні ми маємо змогу ознайомитися з рівнем зацікавленості громадян до участі в них. В Україні традиційно найвища явка громадян була в західних та східних областях України, а південь та Закарпаття «голосували» найменш активно. В пятнадцяти округах та АР Крим, м.Севастополі, дільниці не відкрилися взагалі, адже вони розташовані на окупованих територіях та зоні АТО.

Згідно з даними ЦВК на виборчі дільниці 26 жовтня 2014 року прийшло 52.42% виборців, що в свою чергу менше, ніж на попередніх президентських – 59.87% серед тих дільниць, де голосування було проведеним. Географія явки виборців свідчить, що найбільшу зацікавленість впливу на владу мають громадяни західних областей. Найвищий рівень явки продемонструвала знову ж таки Львівська область, 70.00% виборців якої взяли участь у голосуванні. До трійки лідерів також належать Тернопільська – 68.28% та Волинська області – 64.85%.

Найгірше, як і на минулих виборах, проголосували південні області. Одеська область виразила найнижчим рівнем явки – 39.52%. Також, в силу окупації територій Донбасу, населення Донецької та Луганської областей не мало повноцінної змоги взяти участь у виборах, де число виборців, що взяли участь у голосуванні зафіксовано на рівні 32.40% та 32.87% відповідно.

Активність виборців станом на 20.00 за областями

Серед територіально-виборчих округів станом на 16.00 найвищий рівень явки – 54.72% зафіксований в окрузі №85 Івано-Франківської області (місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району).

О 20.00 в межах України ситуація з явкою виборців практично не змінилася, та ми зафіксували серйозне нарощення явки після 16.00 на 45 окрузі в Донецькій області. В результаті, станом на 20.00 на ТВО №45, до якого входять міста Авдіївка, Ясинувата, Київський район міста Донецька, Ясинуватський райони - продемонстрував рівень явки виборців на рівні 71.97%, що демонструє наступна інтерактивна карта.

Активність виборців станом на 20.00 за територіально-виборчими округами

Це не єдиний сюрприз з показниками явки виборців у Донецькій області. Аномальні показники різниці явки станом на 16.00 та 20.00 зафіксовані на виборчому окрузі №52, де за офіційними даними ЦВК станом на 16.00 прийшло більше виборців, ніж на 20.00 – 28.26% проти 19.24%.

Аналізуючи отримані результати, можна зробити висновок, що населення в певній мірі втратило інтерес до виборів, адже показники в порівнянні з минулими виборами суттєво знизилися. Як і на цьогорічних президентських виборах, Львівщина традиційно втримує лідерство за рівнем явки виборців, а Одеська область в свою чергу підтвердила показник найменшої зацікавленості населення на зміну влади.