Які партії підтримали українці за кордоном (тематична карта світу)

На нинішніх парламентських виборах, що відбулися 26 жовтня на дільниці прийшло менше виборців, ніж на президентських. Не став виключенням й закордонний виборчий округ, адже на попередніх президентських виборах, число громадян України що взяли участь у голосуванні становило – 72 817 осіб, а на нинішніх парламентських практично вдвічі менше – 40 525. Спад зацікавлення українців закордоном до обрання парламенту на наш погляд зумовлений відсутністю очікуваних змін в Україні внаслідок зміни виконавчої влади та президента.

Для забезпечення волевиявлення громадян України за кордоном ЦВК відкрила 112 виборчих дільниць у 72 країнах світу. Найбільше дільниць розташовано в Російській Федерації – 6, Німеччині – 5, по 4 в Італії, США та Польщі.

Лідером за показником підтримки виборців на закордонному виборчому окрузі, як й в загальнодержавному багатомандатному став Народний Фронт – 25.38%, якого підтримали 10 288 виборців.

На відміну від результатів по Україні, трійка лідерів за кордом виглядає по-іншому, адже Об’єднанню Самопоміч вдалося вибороти друге місце, посунувши президентську політсилу Блок Петра Порошенка. Українці за кордоном підтримали Самопоміч на рівні 22.24% (9 015 голосів), що в свою чергу у відносному еквіваленті більш ніж вдвічі більше, ніж по багатомандатному округу – 10.98%. За Блок Петра Порошенка віддали свої голоси 8 804 виборців за кордоном, що розмістило партію президента на третій позиції з показником в 21.72%, та практично повторює й результат в Україні.

Підтримка партій на закордонному окрузі - парламентські вибори 2014

Суттєво відрізняється рівень підтримки Правого Сектору виборцями в Україні – 1.80%, а за кордоном – 8.16%. Дану диспропорцію можна пояснити тим, що виборець Правого Сектору сильно інтегрований в інформаційне середовище та користується соціальними мережами, з яких в переважній більшості черпають інформацію виборці за кордоном.

ВО Свобода не подолала 5% бар’єр в Україні отримавши 4.72% підтримки, та за кордоном рівень підтримки вищий – 6.5%. За ВО Батьківщина та Опозиційний блок, які подолали 5% по багатомандатному окрузі в Україні, за кордоном проголосували менше 5%, по 2.44% та 1.35% відповідно. Дану ситуацію можна пояснити тим, що виборці цих політичних, не зважаючи на їхню ідеологічну полярність, старші за віком, слабо інтегровані в інформаційне поле та проживають у сільській місцевості.

Серед політичних сил перемогу в найбільшій кількості країн світу вдалося отримати Блоку Петра Порошенка – 35, далі розташувалися Об’єднання Самопоміч – 26 та Народний Фронт – 11. Примітним також є те, що Народний Фронт отримав лідерство в закордонному виборчому окрузі, перемігши всього в 11 країнах з 72. Дана ситуація обумовлюється тим, що в цих країнах знаходиться найбільше число громадян України, серед них: Італія, Іспанія, Португалія, Чехія.

Наступна тематична карта світу відображає, як розподілилася географія політичних вподобань українців за кордоном.

Рівень підтримки партій в межах закордонного виборчого округу - парламентські вибори 2014

Справді, сильний прорив на закордонному виборчому окрузі вдалося досягти Самопомочі. З тематичної карти чітко видно, що за політичну силу А.Садового найбільше голосів віддали українські виборці в різних куточках планети. Навищий відносний показник Самопоміч отримала в Норвегії – 41.8%, також першість в США та Канаді, Росії, більшості країн ЄС, Аргентині, Саудівській Аравії, Китаї та Японії.

Блок Петра Порошенка отримав перемогу в менш значущих країнах світу, серед них Мексика, Алжир, Казахстан, Білорусія та країни Балканського півострову. Найбільше політичну силу президента підтримали українські виборці у Вірменії – 72.5%.

Народний Фронт, як і Самопоміч, також демонструє високу підтримку в розвинених країнах, серед них Південна Корея, Австралія, Бельгія. Найвище оцінили політичну силу прем’єр-міністра в Хорватії – 44.2%.

Отримані результати нинішніх парламентських виборів на закордонному виборчому окрузі свідчать, що українці менш активно взяли участь у виборах, ніж 25 травня. Політичні симпатії наших співвітчизників за кордоном на багато прогресивніші та здатні до змін, ніж в Україні, адже участь у голосуванні за кордоном беруть освічені та економічно активні громадяни. Що стосується інформаційного впливу на політичні симпатії, то виборець за кордоном приймаючи рішення на користь тієї чи іншої партії позбавлений засилля політичної реклами та «джинси», що має місце в Україні, а черпає інформацію з інтернет-ресурсів, соціальних мереж та закордонної преси, які кращі за достовірністю та якістю подання інформації.