Географія візового режиму для громадян України в 2015 році

Плануючи свою поїздку в будь-яку країну світу, ми перш за все маємо дізнатися її візовий режим по відношенню до громадян України. Візовий режим включає в себе візові вимоги, які являють собою адміністративні обмеження, накладені на громадян України іншими державами, щодо перетину кордону та терміну перебування на їхніх територіях.

Виходячи з того, що режим в'їзду до іноземних країн для громадян України регулюється законодавством іноземних країн та міжнародними угодами, ми вирішили виокремити 6 основних категорій серед 201 країн світу, за різними режимами перетину кордону.

В'їзд по внутрішньому паспорту для громадян України можливий до Білорусії та Росії, безвізовий режим існує з 39 країнами світу, в'їзд з отриманням віз в аеропорту можливий до 33, в'їзд з отриманням електронної візи до 26, Шенгенська віза діє на території 30 держав, а заздалегідь оформлювати візу потрібно вирушаючи до 52 держав. Також, закритих є 5 країн, а подорож до 14 країн може бути небезпечною.

Наступна інтерактивна карта відображає візовий режим для громадян України серед країн світу.

Географія візового режиму для громадян України серед країн світу в 2015 році

До переліку документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами відносяться: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; проїзний документ дитини; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка;посвідчення члена екіпажу; свідоцтво на повернення в Україну (тільки для підтвердження громадянства, особи та для повернення в Україну).