Рівень знань англійської мови серед дорослого населення країн світу 2013

Міжнародна організація «Education First», яка є світовим лідером по наданню освітніх послуг з вивчення іноземних мов, провела дослідження серед 60 країн світу на предмет володіння англійською мовою їхніх громадян. В процесі проведення дослідження було опитано майже 2 млн. осіб в 60 країнах світу, англійська мова в яких не є державною. Виключеннями лише стали ті держави, в яких переважна більшість громадян спілкується місцевою мовою, не зважаючи що англійська прийнята, як друга державна, наприклад Гон-Конг та Індія.

Україна в цьому році була вперше включена до рейтингу, показавши доволі не поганий результат з 27 рейтинговим місцем та коефіцієнтом 53.09, що належить до категорії «Moderate Proficiency» - помірне знання. Найвищий рівень знань англійської в європейських країнах, нижчий в азії, гірший у країнах латинської америки, а найгірший у північній африці та середньому сході.


Географія рівня володіння англійською мовою серед дорослого населення у 2013 році

Не зважаючи на те, що українці відносно не багато подорожують, ніж громадяни європейських країн та країн азії, що вдало провели економічні реформи, здійснивши стрімкий стрибок в інформаційних технологіях, середній рівень володіння англійською в наших громадян майже однаковий з мешканцями Японії, з показниками індексу 53.09 проти 53.21. Також українці знають англійську краще ніж росіяни – 51.08, французи – 50.53 та італійці – 50.97, але відчутно гірше ніж поляки – 62.65, відповідно до розрахованого індексу володіння англійською мовою.


Рівень володіння англійською мовою серед дорослого населення у 2013 році

Протягом 2009-2013 років, з першої по третю сесію досліджень, показники рівня знань англійської в окремих країнах зазнали суттєвих змін. Виходячи з того, що в Україні попередньо дослідження не проводилося, розглянемо динаміку показників найбільш значущих країн світу. Наступна діаграма побудована за критерієм відносного зростання рівня знань з англійської мови.


Динаміка рівня володіння англійською мовою серед дорослого населення 2009-2013 рр.

Найгірша динаміка належить Саудівській Аравії, громадяни якої за досліджуваний період відчутно погіршили рівень знань з англійської мови 48.05 проти 41.19 (-16.65% від показників індексу), в певній мірі підвищився індекс у Швеції та погіршився у Норвегії, що забезпечило даній країні перше рейтингове місце (Норвегії - 2). Знизився середній рівень володіння у Японії, Франції, Південній Кореї, натомість підвищився у Німеччини, Китаю та Росії. Очолили рейтинг країн за динамікою приросту Туреччина, за абсолютним приростом (37.66 проти 49.52) – 23.95% та Казахстан за відносним – 26.98% (31.74 проти 43.47) приросту показників індексу.

В умовах глобалізації економіки та постійного зростання ролі інформаційних технологій при веденні бізнесу, володіння найбільш уживаною мовою – англійською, відіграє все більшу роль при розширенні ринків збуту продукції, своєчасного отримання цінної інформації. Високе зростання рівня знань в Казахстані та Турції, суттєве в Росії та Індії свідчить про усвідомлення суб’єктами бізнесу цих країн важливості зовнішніх ринків, розширенню яких й сприяє знання англійської.


Теги: