Підтримка зняття депутатської недоторканості з Сергія Клюєва серед фракцій ВР

Верховна Рада України підтримала надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Клюєва Сергія Петровича. За рішення проголосувало 287 нардепів, 2 - проти, 9 - утрималися а 24 - не голосували.

Усі фракції коаліції, переважною більшістю голосів депутатів підтримали таке рішення. Найширшу підтримку голосування отримало у Фракції Об’єднання Самопоміч, 93.3% депутатів якої проголосували «За», найменшу у ВО «Батьківщина» - 68.4%.

Жодного голосу не дали за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Клюєва депутатські групи «Воля народу» та «Відродження», а Опозиційний Блок в своїй більшості був відсутній. Єдиним депутатом, який підтримав зняття недоторканості з колеги по фракції став Вадим Рабінович.

Проти зняття недоторканості з Сергія Клюєва проголосували лише 2 депутати, серед них: Яків Безбах та Нестор Шуфрич.

Результати розгляду надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Клюєва С. П. за фракціями

Перший заступник Генпрокурора України В.Гузир під час виступу у ВР вказав на три епізоди в поданні, що стали підставою для зняття недоторканості, серед них: шахрайство в особливо великих розмірах, у 2009-2010 роках кредит на понад 200 мільйонів євро від державного Укрексімбанку, а також 250 мільйонів бюджетних коштів, які в тому числі мали бути перераховані на дітей.

Окрім вказаних у поданні фактів, ГПУ розслідує інші епізоди, в тому числі й питання Межигір'я. Якби не було відповідних дій з боку ГПУ, ЄС був би вимушений зняти з Клюєва санкції, адже 6 червня, ЄС переглядатиме список санкцій щодо екс-чиновників часів Януковича.

Через кілька годин після надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Сергій Клюєв намагався вилетіти до Відня, але співробітники прикордонної служби в аеропорту Бориспіль заборонили йому покидати країну. Депутат заявив, що хотів вилетіти на зустріч зі своїми адвокатами, а також надати офіційні пояснення чиновникам ЄС.