Парламентські партії отримають 391 мільйон гривень фінансування з державного бюджету

Першого липня цього року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції”, яким передбачено державне фінансування статутної діяльності політичних партій.

Відповідно до Закону, Національне агентство з питань запобігання корупції розподілило між політичними партіями 391 мільйон 32 тисячі гривень, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій у 2016 році.

Кошти у цьому році розподіляються між політичними партіями, на підтримку виборчих списків яких під час останніх позачергових виборів народних депутатів України 2014 року було подано не менше 5% голосів виборців.

Найбільше коштів претендує отримати партія “Народний фронт” - 100 млн 545 тис. гривень та Партія “Блок Петра Порошенка” - 99 млн 87 тис. грн.

Обсяг фінансування партій з держбюджету у 2016 році

Партія “Об’єднання “Самопоміч”, яка повністю витримала “гендерну квоту” і має у своєму складі з обраних 32 народних депутатів 21 однієї статі, що не перевищує двох третин від загальної кількості, згідно із законодавством, претендує додатково отримати 10% щорічного обсягу державного фінансування, що загалом становитиме 88 млн 950 тис. гривень.

“Опозиційний блок” претендує отримати 42 млн 840 тис. грн. державного фінансування, Радикальна партія Олега Ляшка - 33 млн 815 тис. грн, а партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” - 25 млн 794 тис. гривень.

Отримають фінансування партії, за умови подання ними Звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за I і II квартали 2016 року.