Географія переможців парламентських виборів 2012 (серед країн світу)

Розвиваючи напрямок аналізу та інфографіки результатів виборів, вирішили збудувати тематичну карту світу за результатами парламентських виборів. Ми відчували закономірність, виходячи з табличних даних результатів, та графічно вона виявилася більш переконливою.

За результатами парламентських виборів 2012 року на 116 закордонних дільницях у 77 країнах світу, проголосували 20 422 виборців, які в основному надали перевагу чотирьом політичним силам, серед яких ВО «Свобода» - 4 827 (23,63%), Партія Регіонів – 4 537 (23,27%), «УДАР Віталія Кличка» 4517 (22,11%) - та ВО «Батьківщина» – 4 054 (19,85%). Вперше в історії нашої країни дві нові політичні увійшли до трійки лідерів на закордонних виборчих дільницях. Виходячи з особливостей культурного та політичного різноманіття країн світу, закономірним є те, що громадяни України, які перебували на момент проведення виборів в переважній більшості мають спільні політичні погляди. Результати виборів на закордонних виборчих дільницях також цікаві тим, що у виборах за кордоном приймають участь освічені виборці та немає місця для впливу адмінресурсу.

Серед переможців у найбільшій кількості країн отримала перемогу: Партія регіонів – 41, ВО «УДАР Віталія Кличка» – 15, ВО «Свобода» – 11, та ВО «Батьківщина» – 6 з 77, де були розташовані закордонні виборчі дільниці. У 4 країнах по 2 партії отримали 1 місце, серед яких: Македонія (Партія регіонів, ВО "Свобода") по 21.1%, Марокко (Партія регіонів, "УДАР Віталія Кличка") по 24.4%, Малайзія (Партія регіонів, "УДАР Віталія Кличка") по 30,4%, а також Таїланд (політична партія ВО"Батьківщина", ВО "Свобода") по 28.6%. Максимальні результати, які отримали переможці у країнах світу розподілилися наступним чином: Партія регіонів у Румунії – 66,98%, ВО «Свобода» у США – 58,27%, "УДАР Віталія Кличка" у Китаї 39,90%, а ВО"Батьківщина" у Швейцарії – 33.6%.


Тематична карта партій-переможців на парламентських виборах 2012 року


За матеріалами Центральної виборчої комісії

З даної карти маємо змогу пересвідчитися, що громадяни України, які перебували за кордоном у Північній Америці віддали перевагу ВО "Свобода", серед країн пострадянського простору – Партії регіонів, окрім Казахстану, на дільницях якого більшість українських виборців підтримала "УДАР Віталія Кличка". Серед переважної більшості країн Азії та Африки першість також отримала Партія регіонів, окрім Китаю, ПАР, Лівії, де переміг "УДАР Віталія Кличка" та Південної Кореї, Японії, на закордонних дільницях яких отримала перемогу ВО "Батьківщина". Українські виборці, що голосували на території Європейських країн віддали перевагу трьом опозиційним силам, окрім більшості балканських країн та Словаччини, на території яких перемогу здобула Партія регіонів. ВО «Свобода» підтримують громадяни України, що перебували у країнах південної Європи та англомовних країнах, "УДАР Віталія Кличка" – західних та центральних країнах Європи, а у ВО "Батьківщина" чіткого групування не виявлено.