В Україні розпочалося сонячне затемнення

Згідно з основоположним принципам астрономії, причиною всіх без винятку затемнень є постійне і безперервне рух планет, при якому періодично виникає затемнення одних планет іншими.

Сонячне затемнення 20 березня 2015 року — це повне сонячне затемнення, яке можна буде спостерігати на півночі Атлантичного океану та в Арктиці. Часткове затемнення буде видно в Європі, Україні та західній частині Росії, а також частково в північній Африці.

За київським часом затемнення можна буде спостерігати в наступні години:

Львів - 11:58 (59%)

Одеса - 12:04 (43%)

Київ - 12:08 (52%)

Донецьк - 12:17 (39%)

Максимальна тривалість повної фази затемнення 2 хвилини 47 секунд, єдині місця для спостереження повної фази затемнення на суші це Фарерські острови і Шпіцберген. Це затемнення є найбільшим за останні шістнадцять років.

Наступне сонячне затемнення відбудеться 13 вересня 2015 року.

Анімована карта затемнення

При спостереженні за затемненням варто знати! Один відсоток поверхні все ще видимого Сонця в 10 тисяч разів яскравіший від повного місяця. Пильне спостереження за

Сонцем в таких обставинах подібне до застосування збільшувальної лупи для направлення сонячного світла в сітківку ока. Сітківка ока тендітна і не підлягає відновленню.

Ніколи не можна дивитися на Сонце без захисних окулярів до, після або під час сонячного затемнення.

В період коли відбудуться сонячні і місячні затемнення 2015, а також протягом тижня після них, астрологи не рекомендують починати справи, проводити операції та фінансові операції, вступати в шлюб і т. д.