Аналіз ДТП в Україні та країнах світу 2013 (причини, географія, динаміка)

ДТП

Прояви дорожньо-транспортних пригод та їхніх наслідків стосуються кожного учасника дорожнього руху, адже їхнє виникнення безпосередньо залежить від дотримання ПДР. В даному дослідженні ми вирішили проаналізувати число автопригод серед областей України у 2013 році, рівень смертності в ДТП серед країн світу, динаміку числа автомобільних аварій в яких постраждали учасники дорожнього руху та основні причини їхнього виникнення.

Збільшення числа транспортних засобів та учасників дорожнього руху підвищує ймовірність аварійності на автошляхах, відповідно й зростає число осіб, які потенційно можуть постраждати в автопригодах. Дана закономірність стосується не тільки нашої країни, а й країн світу в цілому, яку можливо порушити лише за умови побудови якісної дорожньої мережі та підвищення рівня культури пересування усіма учасниками дорожнього руху.

На мапі світу за числом осіб, які загинули в ДТП у 2012 році наша країна має середній показник, а з числа європейських країн, один з найвищих – 13.5 на 100 тис.осіб. Найгірший стан з безпекою на дорозі в Домініканській республіці – 41.7 загиблих, а найкращий в Ісландії – 2.8 на 100 000 осіб.


Розрахункові усереднені показники смертності у ДТП серед країн світу

В розрахунку за базові показники смертності взятий 2010 рік


В Європі, не зважаючи на високий ступінь насичення автомобілями, рівень безпеки на дорозі один з найкращих, особливо це стосується Великої Британії – 3.7, Німеччини – 4.7 та скандинавських країн, також низький рівень постраждалих на дорогах Ізраїлю – 4.7 на 100 000 осіб.

Переважна більшість автопригод фіксується завдяки порушенню правил дорожнього руху його учасниками, а саме водіями автотранспортних засобів. Наступна інтерактивна діаграма розкриває частку основних причин ДТП в I півріччі поточного року.


Найбільш поширені причини ДТП в Україні

Як бачимо, найбільше автопригод трапляється завдяки любителям швидкої їзди та перегонів, а саме: перевищення швидкості - 23.6% та порушення правил маневрування - 19.3%. Завдяки необачності пішоходів трапляється 15.1% ДТП, а саме 7.1% - перехід у невстановленому місці, 5.4% - неочікуваний вихід та 2.6% - спричинених автопригод за вини пішоходів, які перебували у нетверезому стані.

Динаміка автопригод має певну циклічність. Незважаючи на те що взимку рух є ускладнений погодними умовами, число ДТП та постраждалих у холодну пору року відчутно менше. На наш погляд це зумовлено підвищенням пильності та дисциплінованості усіх учасників руху, а також зменшення числа авто на засніжених шляхах, адже найменше недотримання ПДР може привести до неминучих аварій.


Динаміка ДТП в Україні

Протягом року, до 17 жовтня включно, в нашій країні трапилося 22379 ДТП, в яких було травмовано 27990 осіб та загинуло 3201 осіб. Найбільше число аварій з постраждалими зафіксовано в серпні – 3234, в яких було травмовано – 4189 осіб та загинуло 495 осіб. В поточному році найменше аварій зафіксовано у лютому – 1420, в яких було травмовано – 1713 осіб та загинуло 183 особи.

Географія ДТП також має певні закономірності, найбільше автопригод трапляється в столиці та густонаселених регіонах.


Географія ДТП в Україні у I півріччі 2013 року


За матеріалами: NB NEWS

Протягом першого півріччя найбільше число ДТП зафіксовано в м.Київ – 21498, Донецькій та Одеській областях – по 8467 та 6919 відповідно. Найменша кількість належить Чернівецькій – 783 та Кіровоградській – 734, у Рівненській, Тернопільські та Сумській даний показник менший ніж 1 тисяча.

Кожному учаснику дорожнього руху варто пам’ятати, особиста дисциплінованість, повага до інших учасників руху та неухильне дотримання правил дорожнього руху, є запорукою збереження власного здоров’я та попередження ймовірних неприємних наслідків.