Географія популярності та структура навчальних предметів на ЗНО 2013

зно

З 03 по 27 червня в Україні проходить основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання знань абітурієнтів. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів та особи що завершили навчання в загальноосвітніх навчальних закладах мають змогу складати тестування за наступними предметами: українська мова та література, історія України, всесвітня історія, фізика, хімія, біологія, географія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), російська мова та світова література. Цього року за даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання зареєстровано 322 133 абітурієнти, в минулому році даний показник становив майже 329 тисяч.

Усі бажаючі взяти участь у проходженні ЗНО, мали змогу зареєструватися з 4 січня до 5 березня цього року. Більшість зареєстрованих – 238 122 осіб, є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року, що становить 73.92% від загального числа зареєстрованих на зовнішнє незалежне оцінювання. Найбільш популярними предметами, за якими проявили бажання проходити тестування абітурієнти, стали: українська мова та література 315 858 осіб (98,1 %), математика – 197 267 осіб (61,2 %) та історія України – 195 252 особи (60,6 %) від загальної кількості відповідно.

Для ознайомлення з показниками числа абітурієнтів, що проявили бажання складати тестування за переліком предметів серед областей України, розглянемо наступний масив діаграм. Відносні числові показники на даній діаграмі розраховані методом відношення кількості осіб, що зареєструвалися на проходження тестування за відповідним предметом до числа осіб, які зареєструвалися на тестування з української мови та літератури в даній області.

Виберіть область:

З представленого масиву діаграм вище бачимо, що в 16 областях та м.Києві 2 місце серед найпопулярніших предметів належить історії України, а у 9 областях та м.Севастополі – математиці. Майже в усіх областях четверте місце серед популярності належить біології окрім Харківської, Одеської, міст Київ та Севастополь, де на четвертому місці закріпилася англійська мова. Даний показник свідчить про те, що в урбанізованих містах незалежно від їхнього розташування спостерігається значний попит на знання іноземних мов.

Після проведеного аналізу попиту на предмети в областях, перейдемо до іншого вагомого критерію – популярності навчальних дисциплін серед абітурієнтів в розрізі областей, який розрахований за відношенням кількості іспитів окремо взятого предмету до числа осіб, які складатимуть тестування з української мови та літератури в даній області. З наведеної карти нижче отримуємо наступне лідерство предметів серед областей України. Найбільший попит на проходження зовнішнього незалежного оцінювання з математики зафіксовано у Харківській області – 71.8%, історії України у Чернігівській – 67.0%, всесвітньої історії у м.Київ – 5.4%, фізики у м.Севастополь – 31.3%, хімії в Івано-Франківській та Сумській областях – 18.5%, біології у Житомирській області – 45.8%, географії у Тернопільській області – 35,9%, англійської мови у м.Київ – 50.3%, світової літератури у Херсонській та Миколаївській областях – 4,9%, російської мови в АР Крим – 8,7% та інших іноземних мов (французької, німецької та іспанської) в Чернівецькій області на рівні – 5.6%.


Вкажіть предмет:


За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти.