Зміни до Конституції України, щодо правосуддя. Інфографіка голосування серед фракцій.

Верховна Рада прийняла законопроект № 3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». За дане рішення проголосували 335 депутатів.

Під час голосування за Закон був присутній Президент України П.Порошенко, голова АП України Б.Ложкін та екс-прем'єр-міністр А.Яценюк.

Найбільша частка за фракціями та депутатськими групами, які підтримали зміни до Конституції в частині судочинства зафіксована в Народного Фронту, Солідарності а також депутатських груп Відродження та Воля народу. Не відбулося б голосування без Опозиційного блоку, 37 депутатів якого підтримали (85% від загального складу) відповідні зміни до Конституції, адже для їхнього прийняття потрібно було 300 голосів. 13 депутатів Батьківщини (68%) також підтримали зміни. Єдиною фракцією, яка не дала жодного голосу є Об'єднання САМОПОМІЧ, один депутат фракції РПЛ все ж таки підтримав запропоновані Президентом зміни.

Голосування за внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (№3524) - в цілому

В пояснювальній записці йдеться, що прийняття законопроекту має сприяти реалізації повномасштабної судової реформи та оновленню суддівського корпусу відповідно до суспільних очікувань і згідно з європейськими стандартами, відновленню довіри громадян до судової гілки влади, а також забезпеченню належного функціонування прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень.

З іншого боку ряд експертів та громадських діячів та дві парламентські фракції відмовилися підтримати відповідні зміни, адже відтепер на рівні законів можна буде визначати, що значить те чи інше положення Конституції в частині правосуддя. Також передбачається, що до 31.12.2017 року утворення, реорганізацію, ліквідацію судів, а також переведення суддів з одного суду до іншого здійснюватиме Президент України.