Запорука успіху за точкою зору представників соціальних груп

Кожна людина має відповідні потреби, які прагне задовольнити шляхом реалізації, отримання прибутку в певній сфері зайнятості. Особи з різним рівнем достатку по-різному сприймають причини успіху оточуючих, та відчувають потребу в тому, чого ж їм насправді не вистачає для того щоб стати заможними, або ж досягти успіху в справі.

Фонд Громадської Думки провів цікаве соціологічне дослідження, яке відтворює значущість складових успіху, з точки зору представників трьох основних категорій населення за рівнем достатку. На за питання «Як ви думаєте, в чому основні причини успіху?», представники різних соціальних категорій визначили (за наведеними параметрами), вагомість кожного для досягнення успіху.

Наступна інтерактивна діаграма відтворює важливість кожної з восьми запропонованих складових успіху на думку багатих, бідних та осіб з середнім рівним достатку.

Показники складових досягнення успіху, між багатими та бідними мають протилежні значення за більшістю (6 з 8) компонентів, і лише везіння – 15 та хороша освіта – 33, за першістю серед категорії представників з середнім достатком порушують повну закономірність.


Запорука успіху, з точки зору представників соціальних груп (за матеріальним забезпеченням)


Бідним для досягнення успіху найбільш не вистачає зв’язків з потрібними людьми - 39, спритності, хитрості, вміння обдурити – 32 та початкового капіталу – 27. Найменший показник серед бідних – здібності й таланти – 7 говорить про те, що багатих вони сприймають далеко не талановитими людьми, а людьми з потрібними зв’язками(39).

Багаті своїм статкам, найбільш завдячують наполегливій праці – 38, підприємливості, сміливості – 27, а також здібностям, талантам – 13. Для них зв’язки з потрібними людьми мають найменше значення – 9, хоча бідні саме цій складовій надали прерогативу в досягненні успіху багатими.

Першість хорошої освіти – 33, серед представників середнього достатку говорить про те, що саме освіта забезпечила їм матеріальне становище, також важливими для представників даної категорії є зв’язки з потрібними людьми – 32 та наполеглива праця – 27. Серед усіх категорій найбільш вагомими для трьох соціальних груп є зв'язки з потрібними людьми - 80 та наполеглива праця - 81, а найменш здібності, таланти – 13.

Розподіл показників серед складових досягнення успіху за трьома соціальними групами свідчить про прямі розбіжності у пріорітетах між багатими та бідними, а також важливість високої кваліфікації в досягненні успіху серед осіб з середнім рівнем прибутку.