Предмети-переможці ЗНО 2013 за середнім балом (в розрізі районів)

переможці ЗНО

Молодь - це наше майбутнє, із цим постулатом, гадаємо, погодяться усі. Враховуючи інший беззаперечний факт, який твердить, що молода людина формується із шкільної лави, розглянемо їхні, а отже і наші, прерогативи із точки зору тестування ЗНО у загальноосвітніх школах (без врахування ліцеїв, колегіумів та інших спеціалізованих навчальних закладів).

Цього року випускники шкіл мали змогу складати іспити ЗНО із 14 предметів: українська мова та література, історія України, математика, фізика, хімія, біологія, географія, англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови, всесвітня історія та світова література.

В даній публікації розглянемо "предмети-переможці" в розрізі районів та міст обласного підпорядкування за середнім балом. Даний підхід висвітлює максимальний серередньоарефметичний результат, який отриманий абітурієнтами при складанні ЗНО в конкретному районі, з числа предметів що були обрані, не залежно від їхньої кількості. Недоліком такого підходу є закономірність отримання максимального результату за предметами, що обрало незначне число випускників, серед яких іноземні мови окрім англійської, адже чим менше число іспитів тим менш точним є отриманий показник.

Природнім є те, що випускники при виборі предмету керувалися особистим рівнем знань з обраної дисципліни, тому максимальні показники здебільшого отримані за умов мінімального числа обрання конкретного предмету, за яким у випускників були сильні знання. Нагадаємо, що єдиним загальнообов’язковим предметом з якого складали ЗНО абітурієнти була українська мова та література, а результати отримані з даної дисципліни найбільш точно характеризують максимальні рівні знань в територіально-адміністративних одиницях, де було отримано лідерство.

Тепер сухі цифри – лише 12 територіально-адміністративних одиниць мають найвищий середній бал з української мови та літератури, серед яких: Сихівський район м.Львів, м. Новий Розділ, Городоцький та Пустомитівський райони Львівської області; Галицький район Івано-Франківської області; Корольовський район м.Житомир, м.Фастів Київської області, Зарічний район м.Суми та м.Глухів Сумської області, Автозаводсюкий район м.Кременчук Полтавської області, Заводський район м.Дніпродзержинськ, а також м.Чугуїв Харківської області.

Предмети, що були подані на вибір мають максимальні показники у більшій кількості районів ніж загально-обов'язкова дисципліна - українська мова та література, для порівняння французька мова лідирує у 28 регіонах, англійська – 17 , німецька – 64, російська – 114. Історію України найкраще знають у 18 регіонах, у той час, як всесвітню історію – 141. Лідером за найвищим середнім балом серед усіх предметів є світова література – 148 т.а.о. Позаду залишаються природничі та точні науки, серед яких: біологія (17), математика (23), хімія (39), фізика (63) та географія (80).


P.S. Клікніть по назві легенди, щоб приховати чи показати її. Скролер миші масштабує карту. Затисніть ліву (або праву) кнопку миші для перетягання - краще за межами самої карти - на білому фоні. Карта - це вбудований фрейм - можете відкрити в окремому вікні, це значно спростить навігацію.


Географія максимальних показників знань серед навчальних предметів за результатами ЗНО-2013


За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти