Народний протестний рух в Україні 18.02.-21.02.2014

У вівторок 18 січня 2014 року силовики застосували вогнепальну зброю проти мітингуючих під час засідання Верховної Ради України на якому розглядалися питання з врегулювання політичної кризи в Україні. Першими жертвами стало 8 осіб, сотні поранено та покалічено. Ввечері спецпідрозділи атакували барикади Майдану що призвело до численних жертв. Вночі з 18 на 19 лютого під час штурму загинуло понад 20 осіб.

На знак протесту в більшості областей України вранці 19 лютого повстало населення, були захоплені адміністративні будівлі та приміщення силовиків. Влада не йдучи на поступки населення та опозиції заручилася підтримкою найманців-тітушок, які відправляла до столиці здебільшого з південних та східних областей. Кілька десятків будівель зайнялося, в тому числі майже повністю згоріла Федерація профспілок України – приміщення в якому було розміщена Народна Рада України.

20-21 лютого широкі протести – мітинги чисельністю понад 5 тисяч чоловік, які охопили південні та східні області, Харківську, Дніпропетровську, Одеську. 21 лютого Верховна Рада України прийняла історичні рішення, серед яких: повернення до Конституції 2004 року, звільнила з посади міністра МВС Захарченка, прийняла рішення про надання державної допомоги учасникам масових акцій протесту, членам сімей загиблих та потерпілих.

Наступна тематична карта відображає реальний стан подій, які відбулися за останні 4 дні, за критеріями контролю ситуації в областях України, широких протестів, незначних мітингів, вихід чиновників та депутатів з ПР, зайняття адмін.будівель протестуючими, пожежі що мали місце під час протистоянь, виявлення організованих тітушок-найманців, а також блокування місцевим населенням їхнього пересування територією України.


Географія протестного руху в Україні 18.02.-21.02.2014

На Дніпропетровщині в смт.Меліоративне місцеве населення не пропустило до Києва потяг із військовими 25-тої окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади сухопутних військ Збройних сил України. Найбільший спротив, які чинили місцеві жителі пересуванню організованих тушок-найманців зафіксовано в Черкаській області а також Київщині, Полтавщині.