Карта декомунізації - в Україні перейменують 878 населених пунктів

Декомунізація

21 травня вступили у дію «декомунізаційні закони», згідно яких в Україні підлягають перейменуванню 878 населених пунктів. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим.

Відповідно до результатів моніторингу Українського інституту національної памяті спеціалістами інформаційно-аналітичного центру «Info-Light», сформовано інтерактивну карту, яка містить 878 населених пунктів, серед яких 28 міст, 49 селищ міського типу, 117 селищ та 684 села, що будуть перейменовані згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам'ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито. Декомунізація передбачає систему заходів, теоретичну та практичну діяльність, яка спрямована на звільнення від впливу та наслідків комуністичної ідеології в усіх сферах життя країни та суспільства.

Відтепер кожен читач матиме змогу ознайомитися з точним місцем розташування населеного пункту, що підлягає перейменуванню, його відношенню до районів України та статусу.

Географія населених пунктів, що підлягають перейменуванню

Серед областей України, лише в Івано-Франківській не виявлено населених пунктів, назви яких пов’язані з комуністичної ідеологією, в Чернівецькій області виявлено 1 такий населений пункт. В п'яти областях та м.Севастополь до 5, в чотирьох областях – до 25, восьми областях від 25 до 50, а шести областях понад 50.

Серед обласних центрів перейменуванню підлягають Кіровоград та Дніпропетровськ. Нагадаємо, що місто Луганськ раніше називалося Ворошиловград, назву змінили ще в 1990-му.

Лідерами за числом населених пунктів, назви яких пов’язані з комуністичною ідеологією є Донецька, Харківська та Дніпропетровська області. До обласних центрів, які носять назви пов’язані з комуністичною ідеологією належать м.Кіровоград та м.Дніпрпопетровськ.

До назв які підлягають перейменуванню відносяться ті, які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.