
У понеділок, 10 лютого, Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ - рос.) оприлюднив результати соціологічного опитування, темою якого була ситуація в Україні та ставлення до неї росіян.
За подіями в Україні слідкує 73% опитаних росіян, при цьому постійно 26% та 47% - періодично. За станом справ в першу чергу спостерігають представники старшого покоління (78-80%), які переважно являються прихильниками непарламентських російських партій (92%) та проживають у Москві та Санкт-Петербурзі (84%).
Ви слідкуєте за політичними подіями, які тривають нині в Україні?
Як і варто було очікувати, 45% росіян вважає, що протести в Україні - це провокація західних спецслужб з метою встановлення контролю над державою. В цьому перш за все переконані опитані громадяни віком 60 років та старше (49%), прихильники КПРФ (56%) та "Справедливої Росії" (54%).
Кожен третій респондент (33%) вважає, що нинішня політична ситуація - це перерозподіл сфер впливу між різними кланами, ще 22% висловили думку, що це - спроба опозиції провести державний переворот. Лише 19% опитаних росіян вважає протести в Україні народним повстанням - це переважно жителі міст-мільйонників (30%) та молоді люди у віці 18-24 років (25%).
Як Ви охарактеризуєте нинішні події в Україні?
Головною метою українських протестів на думку 22% опитаних є відставка Уряду. 17% вважають, що це спроба силового захоплення влади, 10% бачить у цьому прагнення протестувальників вплинути на рішення влади щодо євроінтеграції.
Вцілому 40% опитаних відгукуються нейтрально до українських реалій, 27% - негативно та 21% - позитивно, не можуть дати ствердної відповіді 22%. Серед прихильників негативної думки переважає бачення, що протестувальники дестабілізовують ситуацію в Україні (6%), намагаються розколоти країну (5%) та віддати під контроль Заходу та США.
Чого, на Вашу думку, прагнуть досягти організатори протестів та мітингів в Україні?
Що ж, як бачимо, позитивно про Євромайдан висловлюються люди, які не перебувають у полоні радянських міфів та пропаганди, які виросли вже в Російській Федерації, а не СССР, мають можливість отримувати інформацію з інших джерел, окрім цензурованого телебачення й газет і це не може не радувати.