Географія підтримки територіальної цілісності України Генасамблеєю ООН

ООН

Внаслідок анексії АР Крим та м.Севастополь, протягом останнього місяця до нашої держави прикута увага світових ЗМІ та більшості країн світу.

Українське питання сім разів ставало приводом засідання Ради Безпеки ООН, метою яких було ухвалення рішення, щодо припинення військової агресії РФ на території України. Та Росія, як постійний член цієї організації, завжди користувалася правом вето, внаслідок чого на 27 березня, було призначено засідання Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

В результаті проведення засідання, за резолюцію підтримки територіальної цілісності України проголосувало 100 представників держав, проти – 11, утрималися – 58.

Авторами резолюції Генеральної асамблеї ООН «Про непорушність територіальної цілісності України» виступили, окрім нашої країни, Німеччина, Канада, Коста-Ріка, Литва й Польща. Згодом до співавторства долучилися Австралія, Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Швеція, Туреччина, Великобританія, США, Ісландія, Італія, Японія, Норвегія та інші.

Географія країн світу за підтримкою територіальної цілісності України (згідно результатів засідання Генасамблеї ООН 27.03.14).

Проти територіальної цілісності України проголосували представники одинадцяти держав: пострадянські – Росія, Білорусія, Вірменія, латиноамериканські – Болівія, Венесуела, Нікарагуа, африканські – Зімбабве та Судан, країни в яких панують диктаторські режими – КНДР, Куба та Сирія. Географія країн світу, що не підтримали резолюцію свідчить про сферу впливу Російської Федерації на країни світу, в більшості яких відсутні демократичні принципи формування влади та управління.

Однозначну підтримку резолюції та засудження використання сили виразили найбільш розвинені країни світу, серед яких представники Євросоюзу, США, Японії. Більшість країн Азії, на чолі з Китаєм утрималися від підтримки резолюції. Натомість практично усі країни південно-східної Азії резолюцію підтримали.

Члени Генеральної Асамблеї підтвердили свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах. У резолюції підкреслюється, «що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».