Динаміка будівництва в Україні у 2011-2013 роках

будівництво

Не зважаючи на досить не високу частку будівництва у доданій вартості ВВП України за 2012 рік та на початку 2013 року, який становив від 2,2 до 3,1%, будівельній галузі належить значна роль в структурі формування внутрішнього валового продукту, адже її робота тісно пов’язана з іншими галузями національного господарства. Важливість цієї галузі для економіки будь-якої країни можна обґрунтувати тим, що капітальне будівництво створює значну кількість робочих місць і споживає продукцію багатьох галузей народного господарства, адже з розвитком будівельної галузі розвиваються: виробництво будівельних матеріалів і відповідного обладнання, машинобудівна галузь, металургія і металообробка, нафтохімія, виробництво скла, деревообробна промисловість, транспорт, енергетика тощо.

Будь-які значні коливання у будівельній галузі відразу викликають зміну в господарській діяльності господарчих суб’єктів, що тісно пов’язані з будівництвом, тому після проведення аналізу показників динаміки обсягів виробництва промислової продукції у 2011-2013 роках, ми вирішили дати аналогічну оцінку й будівництву.

Протягом 2011-2012 років, початку 2013 року будівельна галузь України зазнавала, як збільшення, так і скорочення обсягів виробництва будівельної продукції. У 2011 році усі часові періоди за кількістю місяців від січня до будь-якого місяця року продемонстрували стабільний ріст обсягів виконаних будівельних робіт з помітним нарощенням відносних показників у II кварталі, та у 2012 році дана динаміка помітно погіршилася, в результаті чого лише у місяці січні-травні були зафіксовані показники росту, з даного місяця відносні індексів виконання будівельних робіт лише зменшувалися, досягши позначки 86,0% січня-грудня до відповідного періоду 2011 року. На початку цього року динаміка індексів не змінила свого напрямку регресії досягнувши показника у 82,2% у січні-травні 2013 року до відповідного періоду 2012.


За матеріалами Держкомстату України

Стрімкий спад індексів виконання будівельних робіт утворився перш за все в категорії інженерних споруд досягнувши показника 77,4%, що в свою чергу пов’язано зі значними обсягами будівництва, яке здійснювалося до ЄВРО-2012. Загальний спад промислового виробництва та уповільненням виробничої активності господарчих суб’єктів позначився на будівництві не житлових споруд де було також зафіксовано спад до 80,9% відповідного періоду, а індекс у житловому будівництві навпаки підвищився на 2,4%. На наступній діаграмі зображено динаміку індексів виконання будівельних робіт з 2011 року по травень 2013. Найбільший спад за 2 роки та 5 місяців, який становив 17,8% зафіксовано в минулому місяці – травні 2015 року.

Проаналізувавши динаміку показників індексів виробництва будівельної продукції, перейдемо до оцінки даного критерію за регіонами у 2013 році. Виходячи з падіння індексів виконання будівельних робіт за січень-травень 2013 року в порівнянні з січнем травнем 2012, даний негативний прояв мав відношення до 19 областей та м.Київ, ріст спостерігався у 6 областях та м.Севастополь. Найбільше скорочення було зафіксовано у Рівненській області, де індекс виконання будівельних робіт продемонстрував 37.0% у січні-травні 2013 до відповідного періоду 2012, тобто скоротився на рекордні 63.0 %, в абсолютних показниках дане скорочення являє собою зменшення виробництва більш ніж у 2,5 разів. Також значного скорочення за початок 2013 року будівельна галузь зазнала у Донецькій області – 66,7% (33,3% - скорочення), Миколаївській, Кіровоградській областях та м.Київ 73,6% (26,7% - скорочення), на який до речі припадає найбільша частка виробництва будівельної продукції, за обсягами виконаних будівельних робіт – 4 млрд. 014.5 млн. грн., що становить (22,11%) від усіх обсягів виконаних будівельних робіт в Україні. Також значні обсяги належать Донецькій області – 2 млрд. 277.4 млн.грн. (12.5 %), усім іншим областям належить менше 10%, найменше Закарпатській 112.4 млн.грн. (0.62%), а за перших 5 місяців 2013 року будівельних робіт було виконано на суму 18 млрд. 160.8 млн. грн.


Оберіть період


За матеріалами Держкомстату України

Подальше зменшення індексів будівельної продукції та обсягів виконаних будівельних робіт загрожує скороченням обсягів виробництва товарів то надання послуг господарчими суб’єктами, які тісно пов’язані галузевими зв’язками з будівництвом, ростом рівня безробіття та неповної зайнятості, зменшенням надходжень до місцевих бюджетів та збільшенням числа довгобудів в категоріях будівництва де спостерігалося найбільше скорочення.


Коментарі

Зображення користувача Оля.
чудова інформація)
Зображення користувача dina.
потрбна інфа_)
Зображення користувача катя.
кул)
Зображення користувача настя.
дякую за корисну інформацію. мене ще дуже цікавить об'єм будівельних робіт у кількостях буд майданчиків. якщо хтось знає, де така - поділіться, дякую:)
Зображення користувача Vitaliy.
Класна инфа))