Декомунізація у м.Рівне - інтерактивна карта перейменування вулиць

http://lebedyn.com.ua/

Декомунізація топонімічних об’єктів розпочалася у Рівному. На минулому засіданні міської ради було прийнято рішення про початок процесу перейменування вулиць, який має завершитися до 21 лютого цього року. Громада спільно з експертами та депутатами має вирішити які назви матимуть від 30 до 40 топонімічних об’єктів, назви яких підпадають під дію закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні».

На даний час у Рівному готується рішення про перейменування 32 вулиць, серед них: 6-та гвардійська, Матросова, Макаренка, Гайдара, Ванди Василевської, Маяковского, Вячеслава Зофе , Рєшетнікова, Галуза і Куликова, Гастелло, Джона Ріда, Черняховського, Курчатова, Кіровоградська, Ціолковського, Лісовської, Мірющенка, Ніколая Вавілова, Олега Кошового, Олеко Дундича, Остафова, Бахарєва, Панфіловців, Паші Ангеліної, Приходька, Пухова, Руднєва, Струтинської, Бєлякова, Федіна, Черняка та сквер Міхаїла Богомолова.

Жодних фінансових витрат звичайні рівняни у зв’язку з цим не понесуть.

Карта декомунізації - в Україні перейменують 878 населених пунктів

Досліджуючи дану тематику, ми віднайшли ще 5 топонімічних об’єктів, які підлягають перейменуванню, а саме: Валі Котика, Генерала Червонія, Орлова, Осіпова та Тувинських добровольців.

Наступна карта містить перелік вищезгаданих вулиць з інформацією про особу чи подію, на честь якої радянська влада дала відповідну назву.

Інтерактивна карта вулиць, що підлягають перейменуванню

Наводимо коротке обгрунтування, щодо перейменування останніх п'яти вулиць.

Валя Котик – продукт радянської пропагандистської машини, за допомогою якого радянська влада намагалася виховувати "патріотів" СРСР

Червоній Логвин Данилович (16.10.1902 – 29.01.1980) – генерал-майор Червоної армії, член ВКП(б), командир 121–ї гвардійської дивізії, яка брав участь у боях за Рівне під час ДСВ. Брав участь в окупації Західної України в 1939 році

Орлов Микола Сергійович – радянський партизан, командир групи підривників-диверсантів на Рівненщині. Родом з-під Санкт-Петербурга.

Осипов Семен Дмитрович – командир батальйону Червоної армії. Родом з Новосибірської області РФ. Брав участь у більшовицькій окупації Західної України.

Тувинські добровольці – добровольці з Тувинської Народної Республіки в складі Червоної Армії брали участь в Другій світовій війні у 1943-1944 роках, зокрема принесли на своїх багнетах радянську владу на Західну Україну, в тому числі - у Рівне.

До назв які підлягають перейменуванню відносяться ті, які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.