Релігійні організації Рівненської області

Продовжуючи тематику структури релігійних організацій України за критеріями чисельності релігійних громад та географії їхнього розміщення, зупинимося на структурі релігійних організацій Рівненщини. В даній області представлено 1512 релігійних громад з 35460 – 4.26 %, переважна більшість яких належить до православного віросповідання – 1003 (64,55%), значну частину також становлять протестантські релігійні громади, яких станом на 01.01.2013 налічується 468 (30.95%), також присутні католицькі релігійні громади, що представлені Українською греко-католицькою церквою та Римсько-католицькою церквою – по 9 та 17 громад відповідно. Що до показників по державі загалом то у Рівненській області діє 5.00% релігійних громад УПЦ (МП) – 645 з 12895 та 7.04% УПЦ(КП) – 331 з 4702.

Незначну частину становлять інші релігійні громади, серед яких: іудейські – 4, язичницькі – 2, релігійні організації Товариства Свідомості Крішни – 1 та інші – 8. Також варто зазначити, що в зaxiдниx oблacтяx Укpaїни найбільша чиceльнicть peлiгiйниx осередків, y 8 oблacтяx Зaxiднoгo peгioнy (Boлинcькa, Зaкapпaтcькa, Iвaнo-Фpaнкiвcькa, Львiвcькa, Piвнeнcькa, Tepнoпiльcькa, Xмeльницькa, Чepнiвeцькa) cкoнцeнтpoвaнo 39% peлiгiйнoї мepeжi держави.

На Рівненщині серед релігійних громад православного віросповідання переважає Українська православна церква (МП) – 645 (42,66%), а до Української православної церкви (КП) належить 331 (21,89%) громада. Найбільш поширеним з протестантських напрямків є Всеукраїнський союз церков християн віри євангельської-п`ятидесятників, який налічує – 269 (17.79%) релігійних громад.

Проводячи даний аналіз варто зазначити, що розрахунок здійснювався не за кількістю прихожан в релігійних організація, а за чисельністю офіційно зареєстрованих громад. Всі числові характеристики та структура релігійних організацій, наведені нижче на інтерактивній діаграмі.


  • Для перегляду багаторівневої кулькової діаграми (bubble-chart) найліпше скористатися браузерами Google Chrome, Mozilla Firefox та Apple Safari.
  • Якщо у Вас браузер Opera версії 12 і нижче: перезавантажте фрейм
  • Кулькова діаграма не працюватиме належним чином у Internet Explorer - скористайтеся, будь ласка, іншим браузером.

Текстові позначення на діаграмі:
  • k - тисячі;